Rovno na obsah Rovno na menu
Menu
Obec Lučatín
ObecLučatín

Brezno- Valaská - 18.02.2018

Brezno - Valaská
Na prvý spoločný výlet z KST Lučatín sme sa vybrali v nedeľu 18. februára 2018 v počte 11 účastníkov a pes Jerry. Išlo o nenáročnú túru z Vrch Dolinky (Brezno) do Valaskej s dĺžkou cca 8 km.
Z Lučatína sme sa autami presunuli do Valaskej, kde sme odstavili autá a autobusom sme sa odviezli do Brezna, časť Vrch Dolinka. Tu sme sa napojili na zelenú cyklistickú značku, ktorá nás viedla nad Brezno až do časti s názvom Lúčky.
Po menšom výstupe na hrebeň Chamarová sme si urobili pár fotiek. Na jednej strane sme videli údolie, v ktorom čupela známa obec Čierny Balog. Zazreli sme aj vleky , na ktorých sa už lyžovalo. Pod nami sa kľukatil Čierny Hron a z druhej strany sa začínali ukazovať hrebene Nízkych Tatier. Tu dievčatá vytiahli dobroty, ktoré niesli vo svojich batohoch a ponúkli nás. Mali sme až tri druhy koláčikov, štvrtý od Lydky ostal na parkovisku v aute. Neviem, či to bolo tým, že to bola prvá nedeľa, našej spoločnej akcie od minulého roka alebo jednoducho gazdinky sa chceli ukázať svojím umením.
Takto posilnení sme kráčali viac – menej po rovinke až do Lúčok. Stretli sme aj zapadnuté auto, objavili sa aj lyžiari na bežkách. V športovo-oddychovom centre v Lúčkach je vybudovaná motokrosová trať, kde sa organizujú motocyklové podujatia enduro, motoskijoring. V tejto časti Brezna je pár usadlostí, ktoré sa venujú chovu domácich zvierat. Niektoré kusy boli naozaj úchvatné a ozrutné. Z Lúčok sme postupovali žltou cyklistickou značkou k nasledujúcej zastávke Bukovinka. Je tu kríž s lavičkou. Začali sa ukazovať Nízke Tatry, tak sme sa niektoré hrebene snažili identifikovať. René vytiahol mobil, v ktorom mal aplikáciu s hrebeňmi pohorí a tak sme si trochu pomohli. Blížil sa obed a už nám začalo škŕkať v žalúdku tak sme sa dohodli, že sa najeme pri LAVIČKE turistov z Valaskej, ktorá je osadená na Lipovej. Slniečko pekne hrialo a ani sme sa nenazdali boli sme na mieste. Posilnili sme sa, dojedli koláčiky a rozhodli sme sa, že ideme nájsť tú jaskyňu. Kúsok sme sa museli vrátiť späť na poľnú cestu, ktorou sme schádzali až do Valaskej. Po pár metroch sme na ňu narazili. Leží nad novou Valaskou je voľne prístupná 34 m dlhá jaskyňa Lipová, ktorej vstup tvorí skalné okno. Dávnejšie tam boli aj iné jaskyne, no ich vchody sú už zasypané. Urobili sme si opäť fotografie a hurá do Valaskej. Prišli sme k autám kde sme sa dohodli, že večer ideme na divadelné predstavenie VAŠI LUPIČI, z divadla MedziBrodway.
Takže nedeľa bola plná zážitkov z vychádzky ako aj z kultúrneho vyžitia. Po divadle niekoľko verných si išlo ešte pokecať do miestnej krčmy.

Dátum vloženia: 21. 2. 2018 16:54
Dátum poslednej aktualizácie: 21. 2. 2018 16:56
Autor: Správce Webu

Obec

Sviatok

Meniny má Urban, Vselovod, Vševlad, Vanesa

Zajtra má meniny Dušan

Oznámenie o zodpovednej osobe

Prevádzkovateľ spracováva vaše osobné údaje v súlade s nariadením EP a Rady EÚ č. 2016/679 o ochrane osôb pri spracovaní osobných údajov a zákonom SR č. 18/2018 Z.z. o ochrane osobných údajov a o zmene a doplnení niektorých zákonov.
Prevádzkovateľ obec Lučatín (ďalej len prevádzkovateľ) prehlasuje, že poveril externým výkonom zodpovednú osobu na zaistenie ochrany práv dotknutých osôb, čím dáva možnosť transparentne informovať o bezpečnostných incidentoch a zodpovedania akýchkoľvek dotazov a otázok zo strany dotknutej osoby.

kontakt na zodpovednú osobu - email:
zodpovednaosoba1@gmail.com

aplikácia ROZaNA

Návštevnosť

Návštevnosť:

ONLINE:2
DNES:439
TÝŽDEŇ:3457
CELKOM:957943

Fotogaléria

Náhodný výber z galérie

Kalendár

Po Ut St Št Pia So Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
hore